Що таке Американська Мрія?
Що таке США? Де знаходиться ця країна? Чим вона так приваблює нас? Кожна сучасна молода людина може дати відповіді на ці запитання. Та чи будуть вони об’єктивними? І чи варто поспішати з висновками про американську мрію? Розвінчує міфи про Америку людина, котра прожила там вже 10 років, поїхавши з України.
Працювати, працювати, працювати
«Коли потрапляєш у США, перше, що впадає у вічі,...швидкість життя, постійний рух, відсутність особистого часу. Чому так? Тому що без праці, яка залежить від швидкості, тут не проживеш і хвилини. Коли я вперше приїхала до США, у моїй кишені була лише віза нареченої. За руку я тримала сина. Тож зрозуміла, що перше, чим буду займатися, - шукатиму собі роботу. У мене є прекрасний чоловік, який добре заробляє, але без роботи я витримала лише перші три місяці. Потім пішла працювати до супермаркету. Ніхто не питатиме, де ти працюєш, цікаво, чи ти працюєш взагалі. То лише у голлівудських фільмах супермами не працюють, і за це їх цілують чоловіки вранці. Реальність Сполучених Штатів така, що тебе ніхто не зрозуміє, якщо будеш вдень сидіти вдома (починаючи з 10 років). І відсутність роботи позначиться не лише на ставленні сусідів, але і на твоєму житті. У мене був досвід спілкування зі студентами з України, які приїздять до США за програмою. Їм здається, що сума грошей, яку вона зароблять у сфері обслуговування, достатня. Можливо, і так, якщо не потрібно сплачувати за страхування. Тут треба страхувати все: від нерухомості до власного життя. І це не найгірший бік податкової системи Америки».
Освіта
«Міф про освіту взагалі багатоаспектний. Якість шкільної освіти в США набагато нижча за українську. Мій син в Україні був трієчником, а в Америці став відмінником. Найбільше мене здивувала «ціна» освіти. Для того, щоб навчатися в університеті, маючи український атестат, треба заплатити шалені гроші. Тому, закінчивши українську школу, не поспішайте до американського вишу. Українському диплому державного зразка про вищу освіту, особливо технічну, в США надають перевагу. І це не міф. Після закінчення американського університету, навіть з червоним дипломом, влаштуватися за фахом практично неможливо. Понад 60% випускників вишів стажуються без заробітної плати щонайменше протягом 3 років. А в цей час батьки продовжують сплачувати за їхнє страхування. Поняття «безкоштовна освіта» живе лише в уяві моїх співвітчизників, а стипендія не існує взагалі».
Розваги
«До переїзду поняття про американські розваги мала лише з американських фільмів. Шикарні авто, довгі сукні, високі підбори та фешенебельні ресторани… В Україні придбала необхідні, як тоді здавалось, речі, поклала їх до валізи. А приїхавши, так і не дістала за 10 років. Хоча ні, одного разу я це зробила. Якось сусіди покликали нас в театр, і я згадала про довгу пурпурну сукню. Настав вечір. Я нафарбована, на підборах ( у стилі американських мелодрам) спускаюся сходами до вітальні, а там наші друзі у.. джинсах і кросівках. Повірте, шок був не лише в моїх очах. Але на цьому цікава історія не закінчується. Після того, як я переодяглася у «нормальний» одяг, ми поїхали до театру, у холі якого продають поп-корн і пиво. І сусіди, і мій чоловік із задоволенням закупили собі «театральної» їжі. Сидимо у театрі - вся зала хрумає поп-корн, у той час як театральна трупа плаче на сцені. Дивно, але актори вже звикли до постійного шуму і ніяк не реагують на те, що відбувається в глядацькому залі».
Їжа
«Найцікавіший пункт про американське життя. Що таке «американська їжа», зрозуміла після того, як познайомилася з батьками мого чоловіка. Я всю ніч готувалася до важливої зутрічі, вирішила приготувати український сюрприз – наварилала борщу й напекла пиріжків (як весело пекти з американських інгредієнтів, заслуговує на окрему статтю – прим. автора). Ще зранку помітила, що чоловік якось підозріло дивиться на мене. Не розуміючи цього погляду, я все спакувала і, задоволена, поїхала в гості. Виходжу з авто, мене всі одразу люблять-цілують, запрошують у двір, посеред якого стоїть стіл, а на ньому стейк і три пляшки пива. І більше нічого. Я віднесла, не розпаковуючи, свої страви в машину. А потім тихенько з’їла вночі, щоб ніхто не бачив».
Аспектів гарного американського життя дуже багато насправді. Інколи хочеться плакати, інколи сміятися. Та як не крути, скрізь є проблеми і складнощі. Якщо зможеш з ними боротися в Америці, то зможеш і в Україні. А загалом, «добре там, де нас нема». Тому ніколи не поспішайте з висновками про високі мрії, особливо американські.
Анастасія Арсенюк
Немає коментарів:
Дописати коментар