Давайте пограємо у гру під назвою «гуртом і мову легше вчити».
Що для цього потрібно?
«Інформаційний привід»: День рідної мови, що святкується в усьому світі 21 лютого. Кілька надзвичайно активних організаторів, майже півтори сотні кольорових поліграфічних браслетів та значків, пакетик з цукерками (для заохочення та «знеболювання», пам’ятаєте, як в дитинстві після уколу у дитячого лікаря) та більш ніж півтори сотні бажаючих популяризувати рідне слово. Правило лише одне: протягом 24 годин (1440 хвилин, або ж 86400 секунд) розмовляти українською з усіма, до кого ти звертаєшся чи хто звертається до тебе.
Нічого не забули? А, ні: ще обов’язкова умова – посмішки та доброзичлива атмосфера.
Нічого не забули? А, ні: ще обов’язкова умова – посмішки та доброзичлива атмосфера.
Готові? На старт! Увага! Руш!


Цукерки цукерками, але і про інтелектуальне також не забули. Учасники акції мали змогу буквально дослідити стіни рідного інституту в пошуках підказок і завдань квесту, і перевірити себе на знання української фразеології у вікторинах, а потім отримати нагороди за найгарніший плакат, присвячений мові, яку вивчають.

Дякую за акцію! Ледь не вперше в житті розмовляла з мамою українською, хоча вона глузувала і чинила опір =) коханому сподобалась моя мова і він запропонував зробити один день на тиждень - суто український =)
Хід подій та відгуки викрили цікавий факт: для декого участь у мовному експерименті була «імунітетом» від негативної реакції російськомовних батьків та друзів. Іншими словами, вплив оточення на людину є настільки сильним, що вона боїться переходити на українську, боячись осуду з боку кола спілкування поза університетом.
З батьками по телефону було говорити важко. Вони не здивувались, адже я пояснила, що беру участь в експерименті. Але було важко говорити українською в той час, як вони не перейшли з російської. Це було найважчим моментом: не перейти за звичкою на російську мову, коли чуєш її від співрозмовника.
Для тих, хто не встиг долучитися до акції в цьому році, організатори обіцяють продовження через рік. Але якщо ви не хочете чекати аж 365 днів – все в ваших руках. Ваші особисті 24 години українською цілком можуть бути вже завтра.
Дар’я Ігнатенко, Катерина Чередничок
Немає коментарів:
Опублікувати коментар