28 лют. 2012 р.

Життя на стипендію. Драма. Частина 2.

        Жіночі сльози.
      Скільки разів я бралася за написання цієї статті, стільки ж разів у мене нічого не виходило. Від самого початку ідея прожити тиждень з лімітом у 24 гривні на день здалася мені веселою. Я уявляла собі все так: смішні фото мене і скромних наїдків, які я тільки зможу собі дозволити в ці дні, кмітливі коментарі про те, як я вже давно хотіла сісти на дієту і що наша редактор вирішила мене на неї «посадити».
Але знаєте, є концепція, яку ти маєш перед написанням і є реальність, яка потім цю концепцію або підтверджує, і все іде за планом, або корегує, або й зовсім розбиває.

Солодкий смак флешмобу: 24 години українською


Давайте пограємо у гру під назвою «гуртом і мову легше вчити».


Що для цього потрібно?

«Інформаційний привід»: День рідної мови, що святкується в усьому світі 21 лютого. Кілька надзвичайно активних організаторів, майже півтори сотні кольорових поліграфічних браслетів та значків, пакетик з цукерками (для заохочення та «знеболювання», пам’ятаєте, як в дитинстві після уколу у дитячого лікаря) та більш ніж півтори сотні бажаючих популяризувати рідне слово. Правило лише одне: протягом 24 годин (1440 хвилин, або ж 86400 секунд) розмовляти українською з усіма, до кого ти звертаєшся чи хто звертається до тебе.
 Нічого не забули? А, ні: ще обов’язкова умова – посмішки та доброзичлива атмосфера.


Готові? На старт! Увага! Руш!

Феєрія почуттів

Часто задумуюсь над тим, чи можна вірити в долю, в її знаки. Іду собі вулицею, бачу сотні людей, дивлюсь у тисячі очей. А чи можливо таке, що я випадково пропустила ті, на які чекала всі свої майже 19 років?!

Заходжу в контакт і дізнаюсь з новин, що 22 лютого парламент ІФ КНУ ім. Т. Г. Шевченка влаштовує в клубі «Sorry, бабушка» Speed Dating для філологів та студентів КПІ. Мені одразу стало цікаво (цікавість – це моє друге «Я»). Швидко пробігла очима: «...У ті часи, коли з небес за людьми спостерігали боги, існувала традиція: за 7 днів до початку весни влаштовувати Зимову феєрію. Це було загадкове та чарівне свято, наповнене веселощами, танцями та магією. На святі самотні серця мали змогу знайти свою другу половинку, щоб разом зустріти чарівну весну..»  До того ж, під час знайомства всі учасники мали одягти маски. Це, звичайно, привернуло мою увагу, тому без зайвих «за» і «проти» вирішила обов’язково випробувати свою долю та удачу. «Це  - оригінальний спосіб познайомитись. Чому б ним і не скористатись??»

Поділись теплом!

            «Твоя доброта – це універсальний подарунок кожному» – такий напис ми могли прочитати на листівках, які роздавали усміхнені дівчата 17 лютого в парку імені Тараса Шевченка.     
            Так розпочався для кореспондентів «Абзацу» і ще для багатьох громадян Києва ранок… Спочатку на наші очі натрапили дві гарненькі дівчинки з чарівними посмішками, які дуже наполегливо просили випити смачного чаю, ще й давали цукор і серветки (як бонус). Отакий сервіс в День доброти. 

            Нашому кореспонденту дуже пощастило: вона відволікла їх на декілька хвилинок від вельми цікавого заняття  і поспілкувалася. Таня й Олена – волонтери, працюють на радість людям, за їхні посмішки. Дівчатам дуже приємно дарувати радість і краплинку доброти оточуючим. Таня студентка, а Олена вже працює, та дівчатам це не завадило в морозний ранок вибратися до парку.      

Китай і джаз

Чи пам’ятаєте ви заставку до серіалу «Десяте королівство»? Той чарівно-містичний і легкий вступ до казки, в якому все без виключення обіцяє подорож до світу мрій. Так-от, такою солодкою обіцянкою і найдивовижнішим відкриттям у світі музики став для мене китайський джаз.
        Ще на початку лютого, в один із тих промерзлих вечорів, в концертній залі Київської консерваторії настала весна. На сцені джаз-бенд з гучною назвою «Золотий Будда», а в залі – десятки охочих до нових вражень і відчуттів. Весна якимось чином виходила з музичних інструментів, вона огортала слухачів, й, уквітчані чарівними думами, вони більше не відчували плин часу.

Час збирати каміння: студентському кураторству в ІФ виповнилось півроку

Перша зустріч із майбутніми кураторами
     В лютому проект студентського кураторства в Інституті філології відзначив маленьку, але все-таки річницю. Шість місяців - термін, після якого сміливо можна підбити перші підсумки та окреслити певне коло "болючих” питань, які постають перед кураторами та їхніми підопічними.

Ідея доручити студентам старших курсів опікуватися новопосвяченими колегами виникла у Студентському парламенті ще у минулому навчальному році, але в повну силу робота над проектом стартувала з вересня поточного. Перед Освітнім відділом Cтудпарламенту, що є відповідальним за проект, стояло масштабне завдання: знайти відповідального і турботливого наставника для кожної групи першокурсників.

Фотографія говорить сама за себе


Кирієнко Люда та Денис
Почуття людини мають велику силу. Вони є потужним чинником багатьох дій. Емоції є засобом вираження почуттів, тому за допомогою них можна виразити все. Словами ж ми можемо лише підсилити ефект. Кохання як найсильніше почуття не потребує слів, бо воно говорить поглядом, усмішкою, дотиком та силою емоції. 
Фотографія, яка відбиває не лише світлину однієї миті людського життя, а й справжні почуття, говорить сама за себе. Дивлячись на фото, ми розуміємо і відчуваємо силу емоції. Чому так? Хіба фотознімок може вловити те, чим сповнені наші душі? – Може. Кадр зупиняє мить, і саме ту, яка розкриває людську сутність. Чи не найсильніші  почуття плекає закохана людина. Тому одним із найкращих способів їх закарбувати є фотозйомка. Зважаючи на це, напередодні Дня Святого Валентина прес-центр Інституту філології розпочав фотоконкурс на найгарніше фото закоханої пари.


27 лют. 2012 р.

Спасибі, Євро, за суботи!


Виспатись в суботу? Лише не в цьому семестрі.
    Оскільки цього року на нас чекає Євро-2012, літні канікули розпочнуться не так, як завжди, а раніше – у червні, а це означає, що доведеться пожертвувати вільними суботами.
    Незважаючи на те, що ще цієї весни міністр освіти та науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що проведення Євро-2012 не вплине на навчання студентів, це все ж таки трапилося. За його словами, не повинні були відбуватися відпрацювання по суботах та в будь-які інші дні.

    ВИШам було рекомендовано збільшення кількості занять в день та ущільнення  навчальної програми. Проте 31 жовтня 2011 року ректор КНУ імені Тараса Шевченка підписав указ, згідно з яким студентів позбавили вільних від занять субот протягом лютого, березня та квітня.