31 бер. 2011 р.

У жовтому корпусі розмовляли тільки турецькою

   25 березня у коридорах жовтого корпусу звідусіль лунала турецька мова, у коридорах майоріли турецькі прапори, а біля 63-ї аудиторії ходили школярі у турецькому національному вбранні.

   Ні, турки не почали навчатися на всіх можливих відділеннях у нашому інституті. І на заселилися вони тут, просто наш університет проводив Всеукраїнський фінал міжнародної олімпіади з турецької мови. Сюди з’їхалося понад 228 вихованців із 22 навчальних закладів України. Всі вони володіють турецькою і вирішили у цей день продемонструвати рівень власних знань.

   Почалося все з урочистої частині в актовій залі головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там виступив голова журі, доцент, завідувач кафедри тюркології Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Підвойний та Ахмед Адин, головний координатор олімпіади.

   "Цій олімпіаді наш університет відчиняє двері вже 5 років поспіль. Вона давно вийшла за рамки звичайної перевірки знань із турецької мови. Це багатофункціональний захід, спрямований на розвиток творчої молоді, тому цього року з’явилася нова номінація: "особливі вміння", тобто учні шкіл та студенти вишів мають можливість розповідати гуморески, ставити міні-театри, - сказав Володимир Підвойний. - Всі інші номінації залишаються тими, що і минулого року, це "вірш", "пісня", "тест на знання культури", "презентація", "промова" і "твір."

   Із актової зали Червоного корпусу президія та учасники олімпіади попрямували до Інституту філології. Там Ахмед Адин та Володимир Підвойний відкрили виставку картин учасників олімпіади. Вони перерізали червону стрічку перед входом на виставку. На багатьох картинах було зображено українську й турецьку символіку, людей в українському та турецькому національному одязі.  

    "Всі малюнки різні, однак несуть вони одну ідею — діалог культур України і Туреччини, який відбувається не одне сторіччя. Ми робимо все можливе, щоб наша олімпіада слугувала фундаментом для покращення стосунків між нашими народами, щоб розширювала межі спільного культурного дискурсу," - сказав Володимир Підвойний.

     У коридорі жовтого корпусу, поблизу 63-ї аудиторії, пройшла виставка стендів. Кожен навчальний заклад презентував свій погляд на стосунки України та Туреччини. 

    Потім почалася основна частина олімпіади. У різних секціях учні виявляли свої знання із турецької мови. Хтось декламував вірші, хтось писав тест, а дехто співав.

    У суботу, 26 березня, у головному корпусі Київського університету імені Бориса Грінченка оголосили підсумки олімпіади. Всі перші 4 призові місця посіли вихованці кафедри тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

   У номінації "промова" перемогла студентка 4 курсу Щепковська Катерина, у номінації "твір" — студентка 4 курсу Пономаренко Маргарита, друге місце у цій же номінації посіла студентка 4 курсу Бєлкіна Олександра.

     Текст і фото: Володимир Мукан 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар