8 трав. 2014 р.

Курсова робота за три дні: міф чи реальність?

 
Потягування в ліжку, відчуття повної свободи, на годиннику явно не 6.30, за вікном сонечко чи навіть дощ – немає різниці, бо тобі нікуди не треба йти, не треба в універ. Ось вони – травневі канікули. Але чи кожному з нас випала така нагода тішитися офіційному відпочинку?
Звук сирен, прискорюється серцебиття, підвищується тиск. Операція «Дедлайн. Курсова» офіційно триває до 12 травня. Не виспляться тільки студенти КНУ ім. Т. Шевченка. Дивіться у всіх коридорах Альма-матер: червоні невиспані очі на всіх обличчях одногрупників. Вже з першого навчального дня, після канікул.
Тут можна видихнути. Адже така ситуація спіткала не кожного – багато хто вже здав свій остаточний варіант курсової чи просто виправляє останні правки від керівника. Такі можуть спокійно собі смажити шашлики на природі та насолоджуватися життям.
Проте, не варто забувати, що ситуації бувають різними. Кожного семестру є певна кількість студентів, яка починає і закінчує свою роботу над курсовою в останні 3-5 днів до здачі. І, будь ласка, не задирайте носа ті, хто вже все зробив, а просто поспівчувайте тим, хто за певних причин (таких як, наприклад, серйозна робота) вимушені єдиний уїкенд за останні чотири місяці проводити прикутим до монітору, в стані «без сну вже третю добу» та «мені потрібно ще кави», дороблюючи курсову роботу.
Редакція газети «Абзац» вирішила поспитатися у студентів, випускників, аспірантів та викладачів, чим є для них курсова за три дні: міфом чи реальністю.
 
Ніч перед …дипломом.
Написання курсової, бакалаврської чи дипломної нагадує своєрідний марафон. Як швидко і за скільки часу реально це зробити? Рік, місяць, тиждень чи 3 дні? Скажу Вам, тут потрібен індивідуальний підхід!) З цим поспішати не треба) Хоча, продуктивність проявляється саме за останній тиждень перед здачею вашого безцінного творіння. Звісно ж, воно буде оцінене належним чином.
Ніч перед…Ні, не Різдвом. Ніч перед. Дипломом.
Уже не пам’ятаю як писала свої всі роботи, починаючи з 2 курсу. Вважалось, якщо ти записався до наукового керівника у вересні і вибрав тему – пів справи зроблено. Але, де там. Усе тільки починалось десь у квітні)
Останні три дні
найнапруженіші. У цей перід підготовки починає погано працювати техніка: висне комп’ютер, ноут, принтер категорично відмовляється друкувати, вимикають світло і пішло-поїхало. Увесь світ проти вас.
Тому, за 3 дні диплом чи курсову написати реально, але чи потрібні вам ці нерви?)
Шиденко Наталя – 2 курс магістратури
 
Курсова за три дні – цілковита реальність. А от її якість (за цієї умови) – міф.
Особисто я намагаюсь обирати цікаві теми для курсових: це має бути щось сучасне, неординарне, нове... Тому я отримую велике задоволення (не перебільшую, ЗАДОВОЛЕННЯ) не так від результату, як від самого процесу.
А якщо твій дедлайн за три дні, то про яке задоволення можна говорити: суперміцна кава, сірники в очі й друкуй 72 години поспіль. Я сама по собі перфекціоністка. А "perfecto" вимагає часу і зусиль.
Шаправська Таня – 4 курс
 
Думаю, що якісно написати неможливо за три дні. Але якщо мова не йде про якість, то, звісно, й за 2 можна. І то за умови, якщо попередньо було зібрано матеріал і його залишається лише проаналізувати і креативно підійти до питання – новаторськи. І якщо сповна три дні присвятити виключно роботі.
Данильченко Оксана – асистент кафедри історії української
літератури та шевченкознавства
 
Для цього треба мати хорошого і досвідченого керівника. Це по-перше) А по-друге, обирати тему таку, дослідження якої не буде вантажити тебе) Писала всі курсові десь в цілому тиждень. Найбільш динамічно пишеться в бібліотеці або вночі.
Козик Женя – 3 курс
 
Як на мене, то це залежить від того, що студент ставить собі за мету. 
Якщо для нього курсова – це ще одна штука
, яку обов'язково треба зробити, щоб не відрахували, яку йому абсолютно не цікаво писати, і який абсолютно не хоче "включати" мізки, то тоді абсолютно реально написати її за 3 дні, бо людина просто знайде необхідні матеріали в інтернеті і оформить їх. 
Якщо ж для студента курсова – це можливість по
-своєму поглянути на проблему, дослідити щось, що йому цікаво, якщо він прагне по-новому висвітлити проблему чи запропонувати щось креативне і новаторське, то тоді для курсової йому знадобиться набагато більше часу, як мінімум для збору потрібного матеріалу.
Кузік Світлана – 1 курс магістратури
 
Это реально, если ты знаешь, о чем писать... и тема курсовой тебе интересна)
Юля Жибер – 4 курс
 
Взагалі я роблю це довго і рекордів ніколи не ставив. Але це реальність. Якщо взяти три дні (не навчальні), працювати по 10 годин і друкувати по 1 сторінці за годину, що звісно ж реально, то справді виходить, що за 3 дні можна надрукувати курсову на 30 сторінок. В теорії цілком реально. А рекорд... Ну то як бакалаврську напишу, скажу за скільки вийшло)
Терешенко Сергій – 4 курс
 
 


За 3 дні не було – було за 2 тижні. Але тоді не було інтернету і компютерів :)
Володимир Бугров – проректор з науково-педагогічної роботи
 
Скоріше міф, ніж реальність. Звичайно, якщо у вас є готовий матеріал, зібрана практична частина, тоді цілком реально зліпити курсову і за три дні. Мій рекорд один тиждень.
Інна Коломисюк – 4 курс
 
У цьому плані я, скоріше за все, антирекордсмен, бо все писав заздалегідь, плануючи та продумуючи. Ну, Ви знаєте, буває по-різному... Якщо вона несистематизовна на початку роботи з темою це одне, а коли вона після всіх консультацій із керівником хаотична, непродумана, некоректно оформлена та ін., то можна вважати, що студент не приділяв належної уваги, а, відповідно, й багато часу її написанню.
Дмитро Деграч – викладач кафедри історії української мови і стилістики
 
Курсова робота за 3 дні це реальність. Якщо спати по 5 годин на добу, то це можливо) Особисто я не рекомедую це практикувати, бо результат не завжди добрий від такого роду написання. В мене є знайомі, які писали за 2 дні курсові роботи і отримували "добре" та "відмінно". На 2 та 3 курсі я писала курсові за 3-4 місяці. Я могла б написати за 3 дні, але я не була б задоволена своєю роботою.
Дарина Кузнецова – 1 курс магістратури
 
Написати курсову роботу за три дні реально. Головне, як на мене, знати, про що саме ти пишеш. Я вважаю, якщо ти обираєш якусь тему, вона має подобатись тобі, маєш розуміти, про що пишеш, та ясно усвідомлювати, що це є важливим. 
Особисто я почала писати курсову майже за місяць до того як здала. Найпліднішою працею бело знайти інформацію й упорядкувати її. Якщо підвести підсумок, то написала я курсову роботу за 5 днів.
Шкневська Аня – 2 курс
 
Скажу, що міф, якщо писати самому. І реальність, якщо купити готову)
Сабляш Яна – випускник нашого інституту
 
Не міф, але щоб написати курсову треба вже мати на момент початку всі матеріали та заготовки. Рекорд не можу назвати, місяць десь, просто я розтягувала задоволення.
Оксана Рибась – аспірант
 
Диплом за три дні написати можна славнозвісним методом копіпасту. Зі свого досвіду можу сказати, що цей скопіпащений витвір мистецтва вам доведеться ще тридцять три дні виправляти і доробляти. Тому, якщо ви сподіваєтесь на такий «Бліц-криг», розпочніть його все ж таки не в червні, а хоча б за 2-3 місяці до здачі, неймовірними зусиллями подолавши прокрастинацію.
Кристина Кузнецова – випускниця
 
 
 
Переважна більшість опитаних нами філологів вважає, що курсова за 3 дні – міф. Проте – сміливим і відчайдушним щастить ;) Тож якщо ви і справді іще досі не сідали за курсову – не потрібно лякатися – просто докладіть зусиль, мобілізуйтеся – і вперед! Редакція «Абзацу» бажає натхнення і удачі таким відчайдухам, а усім, хто уже написав курсову – спокійних і розслаблених вихідних!
 
Статтю підготували: Шевчик Христина та Міхєєва Станіслава

2 коментарі: