30 жовт. 2012 р.


Даруй почуття!!!

Чи не задумувалися Ви над тим, чому так часто люди плачуть, від чого страждають, від чого занепадають духом? Можливо, це рутина затягує у свої тенета і не так просто вирватися з них? А можливо, усьому виною людська байдужість, неприязнь та злоба?
Чи задумувалися Ви над тим, чому навколо так мало посмішок? Можливо, закінчилися всі жарти? А можливо, забули, як радіти?
Чи не задумувалися над тим, чому так просто бути дитиною?! Можливо, секрет у тому, що вона не працює, не втомлюється від дорослих проблем? Відповідь набагато простіша: дитина вміє радіти, щиро радіти кожній хвилинці, кожній дрібничці. Вона у всьому бачить прекрасне та загадкове.
Звичайно, життя – не ковток смачного вина. Це – поле бою, на якому виживають найсильніші. Та не потрібно забувати, що кожен удар може завдати багато болю іншим. Варто бути гуманним до ближнього. Ви, мабуть, часто помічали посмішку на обличчі пересічного у вагоні метро. В одного це викликає подив, у когось – відразу, а в іншого – теж посмішку. Якби кожен зробив щось приємне хоч одній незнайомій людині, життя було б набагато яскравіше. Нескладно допомогти піднести дівчині валізу, поступитися місцем у тролейбусі старенькій бабусі, пригостити малечу цукерками. Ви втратите небагато, а іншим – приємно. Потрібно нарешті навчитися дарувати людям почуття. Думати лише про свої проблеми – егоїстично.
Вийшовши на вулицю, Ви дивитеся на людей, які кудись ідуть, про щось мріють, про щось говорять. Розумієте: життя – прекрасна річ, яку необхідно просто відчути… Треба лишень навчитися дарувати почуття..!


Олена Худенко

Ілюстрація: Відана Білоус

Bienvenido a España!

Маленьким містечкам вздовж узбережжя немає кінця. Ось вулиця вже наче закінчується, а насправді - з’єднує цей населений пункт з іншим. Ніби Крим, але все якось більш цивілізовано. Дорога просто ідеальна! Якщо їдеш автострадою – бачиш лише море. Не так цікаво, але вид – просто приголомшливий. Іспанія, одним словом. Таке перше враження вона справила на моїх співбесідників. Отже, декілька пунктів про те, що не залишається поза увагою туриста.

Першокурсник – це стан душі…

Сяючі та збуджені очі, широка посмішка та величезні мішки під очима… Це всім знайомий опис типового першокурсника. Але хто знає, що в нього на душі? Там невичерпне море мрій та нових ідей.

28 вересня у стінах Інституту філології відбулося урочисте святкування Дня першокурсника. І хто б міг подумати, що сам Зевс спуститься з Олімпу заради того, щоб дізнатися, чи гідні ми нести високе звання студента Київського національного університету імені Т. Шевченка. Як Ви вже здогадалися, темою свята були міфи Давньої Греції.

Студенти розкривали на сцені усі свої таланти. Італійська кокетка Таня Шаправська презентувала не тільки свої пісні, а й танець з заступником директора Інституту філології – Саєнком С. Г. Напевно, це була репетиція майбутнього конкурсу «Зірка+Зірка», що відбудеться 8 листопада цього ж року, коли ми будемо святкувати День філолога. До речі, Зевс дуже полюбляє українські пісні. І це не дивно. Бо як могли не сподобатися такі пісні, які виконували гарні та талановиті україністки – Дашуня Храпова та Альона Стуліна. 4 група спеціальності «Китайська філологія» влаштувала на сцені справжню романтичну казку. Ви тільки уявіть, наш українець у вишиванці (Пімоненко Богдан), приїхавши до Китаю, закохується у китаянку (Олександра Ткаченко), але не знає їхньої мови і не може висловити свої палкі почуття. І тут Купідон-рятівник (Юлія Ярема) допомагає закоханим, знайшовши для них золото-перекладача (Дар`я Шацило).

Родзинкою свята був виступ чудової команди КВК «Теорії великого перекладу». Навіть не можу уявити, які музи їм нашіптують, коли вони пишуть свої тексти! Свято завершилося урочистою присягою першокурсників. Упевнена, що ті емоції, які охопили нас в той момент, залишаться у серцях назавжди! Сподіваємося, що той ентузіазм, який був присутній під час святкування Дня першокурсника, буде з нами назавжди! З пошаною несіть свій титул ПЕЗШОКУРСНИКА!

Міхєєва Станіслава

Фото: Марина Головньова

Примітка: головний редактор не несе жодної відповідальності за мовні недоліки автора статті!

І смішно й грішно

А з Вами часто трапляються курйозні історії? Є люди, які й дня без цього прожити не можуть: привітався не з тією людиною, переплутав аудиторію, вийшов з дому в капцях тощо. Взагалі цей список можна продовжувати нескінченно – така вже людська натура. Ми поцікавилися в пересічних киян, що ж такого цікавого траплялося з ними?
З радістю ділимося з Вами цими комічними історіями!

Секрет успіху від «Ярмарку вакансій»


Розпочалися навчальні дні, і студенти  шукають роботу. Самостійне життя вимагає чималих затрат, а власноруч зароблені кошти завжди вагоміші за батьківські.
І все ж: що спонукає студента шукати роботу: підробіток, спроба  реалізувати себе чи просто альтернатива нудному навчанню?  Так чи інакше, кожен охочий працювати мав змогу випробувати свою долю на зустрічі з  представниками  таких масштабних компаній, як SDL, Ernst&Young, MGID Inc, Фокстрот, Техніка для дому, САН Інбев Україна, мережа супермаркетів «Сільпо».

Загалом роботодавці більше орієнтувалися на економістів, юристів та IT-шників,  проте філологів теж не оминули.
Наприклад, інтернаціональна компанія SDL працює у сфері програмного забезпечення. Її розробки дозволяють різнопрофільним організаціям мобільно та якісно перекладати технічну документацію.
SDL пропонує роботу перекладачам з усіх мов. Кандидат на цю посаду повинен досконало володіти іноземною мовою, вміти працювати в команді, мати необхідний запас знань та бути стійким до стресових ситуацій.
Компанії «Фокстрот» і «Сільпо» запропонували студентам широкий арсенал вакансій: продавець-консультант, касир, працівник  відділу навчання персоналу, адміністратор торгівельного залу.
Одна з найбільших консалтингових компаній світу  -  Ernst&Young -  завжди дає «зелене світло» студентам-випускникам, які володіють мовами, не бояться роботи та мають командний дух.
 Пивна компанія САН Інбев Україна пропонує кар’єрний ріст тим, хто має якості лідера, володіє мовами та не боїться «креативити». 

А ще роботодавці поділилися секретом успіху зі студентами КНУ ім. Т.Шевченка.

- По-перше, знання англійської мови – це один із найнеобхідніших критеріїв, за якими приймають  на роботу.
- По-друге, хто володіє інформацією - той володіє світом. Не бійтеся займатися самоосвітою, шукайте нагоду здобути досвід та знання.
- Намагайтеся знайти  роботу,  якомога  ближчу до вашої спеціальності ,-  там, де ви бачите себе професіоналом.
- Вмійте правильно розставляти пріоритети.
- Вчіться працювати в команді.
- Головне не перемога, а участь.

Тож, студенте, скористайся інформацією та будуй кар’єру разом з «Ярмарком вакансій».   

                      

Жибер Юлія


В ней сочетались всегда истоки
Исконно женственных начал
И там где сам мастер искал пороки
Их никто не замечал.

Сродни античной Галатее –
В ней тонкость линий, детскость тона.
Слова легки, черты живее
Любых скульптур Пигмалиона.

"Кажется, грация в ней – природа.
Чего не встречается в тысячах многих.
И даже уставшей стоя у входа,
Театр в ней – зеркало прошлой эпохи."

Сам мастер приходит. Берет билеты
Спектакли смотрит. Игра пуант.
«В тысячах многих не так заметен,
Как в этой девочке виден талант».

Смотрит за ней, как она танцует.
Уходит из зала последний. Всегда спеша.
«В тысячах многих не существует,
В ней же на треть не одна душа». 


Как силуэт ее, против солнца,
Обнимает тень паутинкой ног!
В улыбке, с которой она смеется,
Если не скульптор, то точно Бог.


© Anna Hanski

Соціальні мережі – загроза здоров’ю


Чим загрожує соціальна мережа? Чи впливає вона на формування особистості? Такі питання виникають у кожного «здорового» українця. З’ясувати це намагаються всі психологи України та світу. Тому пропоную свій варіант вирішення цієї проблеми. Читайте далі і ви обов’язково почерпнете для себе багато цікавого.

Посли доброї волі

Вони – добровольці, які прийшли на допомогу першокурснику. Вони – це студенти, які пережили не одну сесію, модульну роботу, освоїли силу-силенну «розумних» книг, пройшли крізь недоспані ночі та втому. Вони – це старшокурсники, котрі заприсяглися допомагати першокурсникам у їх нелегких буднях. Вони – це студкуратори.

Студураторство зародилося в нашому інституті два роки тому. Все почалося з ініціативи Богдана Деркача, екс-голови СПІФ (2010-2011) Інституту Філології.

Секрет успіху "Перелести"

«Чужому научайтесь і свого не цурайтесь!». Цей незаперечний вислів цілком може характеризувати творчість музичного колективу Інституту Філології під назвою «Прелеста». Заснований 25 жовтня 2011 року, цей гурт уже встиг виробити свій самобутній і неповторний стиль, полюбитися студентам і викладачам нашого університету та виступити на кількох масштабних фестивалях України. Юрій Ботвінкін, Анна Перчун, Дмитро Бевераки, Анастасія Ялома, Марина Дворова, Ірина Лохман, Євген Амадор, Ольга Чемерис. Ця вісімка становить дружний колектив обдарованих людей, захоплених українською культурою і здатних донести цю любов до інших. Напередодні першого Дня народження гурту ми поспілкувались із його засновником та художнім керівником Юрієм Ботвінкіним. 

Як в КПІ сушили фото

5 жовтня на території КПІ проводилася фотовиставка під назвою «Сушка». «Чому «Сушка»?», – запитаєте ви. Не потрібно шукати ґрунтовних пояснень та глибинного змісту, а також асоціювати захід з печивом. Все досить просто. На шворках для прання сохли свіженькі і ще тепленькі фото молодих і дуже талановитих фотографів.

Ти є те, що ти їси

Їдальня. Як багато милого для слуху сплелося у цьому слові. Їдальня – це і прогуляні пари, і найцікавіші новини, і остання можливість довчити щось перед семінаром. Це чай у пластикових стаканчиках і піца з жахаючими очима-маслинами. Ці усміхнені шматки тіста, я вважаю, заслуговують на окремий мем у контакті. Як місце для посиденьок, наша їдальня стає кращою з року в рік. Цього разу порадували столи для двох-трьох. Минулого року з`явилися чудові «правила поведінки в їдальні», до яких кожен мав змогу написати гострий коментар.