1 черв. 2011 р.

Всі на дебати!


Напевно, кожному з нас подобається дискутувати. Особливо коли ти молода, енергійна людина, у тебе є безліч геніальних ідей, які тобі так і кортить комусь розказати, поділитись, посперечатись та довести свою думку. Щоб було зрозуміліше, про що саме йтиметься мова, потрібно для всіх і кожного висвітлити поняття «дебати».
 Отже, дебати. Сьогодні це слово викликає у багатьох людей прикре відчуття й навіть відразу. Чомусь воно асоціюється виключно з політичними ток-шоу, де сторони сваряться, ухиляються від запитань, переходять на особистості... 
Для когось це просто щось на кшталт «а пагаварить?», для іншого – це просто безглузді сперечання, щоб довести, хто має рацію, а хто взагалі не знає, що це таке) . 
Але дебати – це дещо більше.  Це рольові інтелектуальні змагання, в яких одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша – опонує їй. Дискусія вимагає змістовної підготовки та відбувається за формалізованими правилами. Так, саме за правилами, тобто не все у нас, дебатерів, так просто, як здається на перший погляд) Але про все по порядку.
У світі існують спеціальні програми розвитку навичок дебатування, за якими навчаються і українські дебатери. В Україні «професійні словесні поєдинки» з'явилися 1994 року, коли міжнародним фондом «Відродження» була започаткована програма «Дебати Карла Поппера».
Не так давно в Інституті Філології ім. Тараса Шевченка розпочав свою активну діяльність дебатний клуб «Pro et Contra». Президентом його є Карпенко Євген, віце-президентом – Анастасія Дідковська. 
Представники дебатного клубу «Pro et Contra» приймали участь у таких турнірах, як «Серце Києва», «Квітневе» і «Березневе» «безумство», Всеукраїнському Дебатному Турнірі у місті Ірпінь, а також досить відомому міжнародному турнірі «Кубок Жальгіріса», що відбувся у Вільнюсі (Литва) під егідою Міжнародної Дебатної Організації IDEA.
Наразі дебатний рух в Україні розвивається досить активно, і представники дебатних клубів не тільки міста Києва, але й України в цілому агітують якомога більше активної молоді для участі у дебатному русі.
Особисто для дебатерів це - не просто гра, це своєрідний стиль життя. 
Дебати - це не тільки "зустрілись, поговорили, довели свою думку і розійшлись". Це - течія, яку потрібно розвивати, для того, щоб наша молодь не була байдужою, для того, щоб ми брали активну участь у політичному та суспільному житті...
І хтозна, може, нас все ж таки почують.

Ганна Бернавська

Немає коментарів:

Опублікувати коментар